Tamamlayici Sağlık Sigortası

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?6 dakikada okuyabilirsiniz.

2 Ekim 2019 3 min read

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?6 dakikada okuyabilirsiniz.

Okuma Süresi: 3 dakika

Ülkemizde SGK sorumluluğunda bulunan sağlık hizmetleri her zaman istenilen kapsamı sunmadığından Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ihtiyacı doğuyor. Zira özellikle SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde, SGK’nın karşıladığı tutarlar dışında ortaya çıkan farklar, ek maliyetler yaratabiliyor. Ayrıca yine SGK tarafından sağlanan sigorta poliçelerinin karşılamadığı birçok farklı sağlık gideri, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile teminat altına alınıyor.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bu noktada Türkiye’nin en iyi tamamlayıcı sigorta hizmetlerinden birini sağlıyor. Yazının devamında Allianz Sigorta’nın bu hizmetine dair fiyat, kapsam, teminat, prim ücretleri vb. bilgileri bulabilirsiniz. Böylece kendinize uygun tamamlayıcı sağlık sigortasını seçmek için somut fikir sahibi olursunuz.

Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası detayları

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Allianz Sigorta’nın sunduğu tamamlayıcı poliçeler ayakta ve yatarak tedavi olmak üzere iki grup sağlık hizmetiyle ilgilidir.

Buna göre Ayakta Tedavi teminatları;

  • Muayene
  • Röntgen, tahlil, tetkik, modern teşhis & teşhis
  • Fizik tedavi & Rehabilitasyon
  • Doktor Muayenesi için istenen tahliler

Şeklinde dört ana başlıkta toplanır.

Yatarak Tedavi teminatları ise;

  • Ameliyat Giderleri
  • Günübirlik tedaviler
  • Suni uzuv (protez)
  • Tıbbı malzeme
  • Evde bakım hizmeti
  • Ambulans (acil müdahale, ilk yardım) teminatı

Şeklinde özetlenebilir.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Merak Ettikleriniz

Tamamlayıcı sağlık sigortaları içerikleri itibariyle özel sağlık sigortalarından farklıdır. Bu nedenle, tamamlayıcı sigorta ile sağlığını güvence altına almak isteyen kişilerin kafalarında farklı sorular oluşur.

Soru işaretlerini ortadan kaldırmak için Allianz tamamlayıcı sağlık sigortasına dair merak ettiğiniz soruları aşağıda yanıtladık.

Allianz tamamlayıcı sigorta yaş aralığı

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Yaş Aralığında Geçerlidir

Farklı sigorta şirketlerinin yaş konusunda değişik uygulamaları söz konusudur. Bu noktada Allianz Sigorta’nın kuralları 15 günlük yenidoğan bireyden 55 yaşını doldurmamış yetişkin bireylere kadar olan aralığı kapsar. Bu şartları sağlayan TC vatandaşları, Allianz tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilir.

Ömür Boyu Poliçe Yenileme Garantisi

Allianz’dan aldığınız poliçeyi kesintisiz olmak koşuluyla 3 yıl boyunca yenilerseniz, ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanırsınız. Ancak burada kritik nokta bu süreç içinde sağlık durumunuzdaki değişiklikler olacaktır. Zira bu garantiyi verirken kesintisiz olarak yenilenen poliçe yılı ile birlikte, güncel sağlık durumunuzun değerlendirilmesi söz konusu.

Allianz Sigorta Yıllık Muayene Hakkı

Allianz Sigorta’nın sunduğu sigorta kapsamında bir sene içerisinde 10 kez muayene hakkınız bulunur. Bu noktada mevcut yönetmeliklerdeki 10 gün içinde aynı doktorla yapılan görüşmeler yıllık hakkınızdan (1) bir muayene eksiltecektir. Zira ilk görüşme sonrası tanı ve teşhis için aynı doktor tarafından istenen tahliller ve tetkiklerin değerlendirilmesi için 10 gün içinde ikinci bir muayene kaydınız oluşturulabilir. Bu durumda, ilk muayenenin devamı niteliğindeki bu ziyaretiniz, ikinci muayene olarak değerlendirilmez.

Bekleme Süresi

Allianztamamlayıcı sigortada bekleme süresi yatarak tedavilerde 3 ay olarak belirlenmiştir.

Allianz tamamlayıcı sağlık doğum teminatı

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı

Doğum teminatının geçerli olması için poliçenizin en az 12 aydır aktif olması gerekiyor. Bu nedenle doğum teminatı ihtiyacını ön görerek, planlı bir şekilde sigorta poliçesi satın almak isteyebilirsiniz. Bu durumda hamile kaldıktan sonra satın aldığınız poliçelerde doğum teminatı 12 ay kuralı nedeniyle otomatik olarak kapsam dışı kalmış olur.

18 Yaşını Doldurmamış Bireyler İçin Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

En az bir ebeveyn sigortalı ise 15 gün – 5 yaş arasındaki çocukları, tamamlayıcı sigorta kapsamında güvence altına alınabilir. Ayrıca 6 yaştan 18 yaşa kadar olan aralıkta bireysel sigortaya sahip olma hakkı vardır. Bu yaş aralıklarının hepsi için sigorta poliçelerini 18 yaşını doldurmuş reşit bireylerin satın alması gerekir.

Cumartesi Günleri ve Resmi Tatiller

Allianz tamamlayıcı sigorta poliçeniz günün 24 saati, haftanın her günü limit, kapsam ve teminatlar dâhilinde geçerlidir. Aynı şekilde diğer resmi tatil günlerinde de poliçe şartlarınız hiçbir kısıtlama olmadan işlemeye devam eder.

SGK veya BAĞ-KUR Güvencesi Aktif Olmayanlar

Genel Sağlık Sigortası (GSS) poliçesi aktif ise, SGK ve BAĞ-KUR poliçeleri aktif olmadan da Tamamlayıcı Sağlık Sigortası geçerli olacaktır.

Allianz tamamlayıcı sigorta anlaşmalı hastaneler

Allianz Tamamlayıcı Sigorta İle Bütçenize Uygun Hastane Seçenekleri

Allianz’ın sizlere sunduğu iki farklı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası paketi mevcut.

Turuncu Network adı verilen poliçelerde nispeten daha uygun prim ücretleri söz konusu. Zira bu poliçelerde yalnızca SGK’nın anlaşmalı olduğu özel hastanelerdeki işlemler kapsama alınmış.

Öte yandan, Turuncu +Network seçeneğinde SGK ile anlaşmalı hastane kapsamını daha fazla genişleten şartlara sahiptir. Daha farklı özel hastane ve hizmetler kapsama dâhil edilmiş durumdadır.

Allianz Sigorta’nın anlaşmalı olduğu resmi hastaneler poliçe düzenlendirken ve düzenlendikten sonra çeşitli kaynaklarda tarafınıza bildirilir.

2019 Yılı Allianz Sigorta Tamamlayıcı Sigorta Fiyatları

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçe fiyatları kişinin sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti, yaşadığı yer gibi farklı kriterlere bağlı şekilde değişkenlik gösterebileceğinden, sabit bir fiyat listesi oluşturmak mümkün değildir. Ayrıca her firmada olduğu gibi Allianz Sigorta da kendi inisiyatifi ile farklı fiyat indirimleri, kampayanlar ve paket poliçe tutarları belirleyebilir.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir